O autorze
Żona, matka i przede wszystkim kobieta ... Kobieta po przekroczeniu 3 dekady życia, zatem przez wielu uznana za Panią Starszą. W pełni sił witalnych, z zapałem do działania (niestety słomianym), ale z metryką nie ma co dyskutować, zatem kłania się Starsza Pani po 30

„Pokochaj siebie, to początek romansu na całe życie”

https://www.pexels.com
... więc pokochałam ... . Czyli rzecz o tym, jak w 5 krokach zostałam swoją najlepszą przyjaciółką.

1. Przyszedł dzień gdy spojrzałam na siebie z boku, oceniłam jak obcą sobie osobę i … pozazdrościłam sobie, pozazdrościłam sobie tego co mam – nie materialnie, ale tego co mam w głowie, tego kogo mam przy sobie, tego, że sukcesywnie idę do przodu i małymi krokami realizuje to o czym marzę. Pozazdrościłam sobie tego gdzie teraz jestem, że biegiem czasu i wraz z nabywanym doświadczeniem stałam się bardziej odważna, szczera i przede wszystkim żyjąca w zgodzie z własnymi przekonaniami.

2. Kompleksy urodowe, tak ważne swego czasu ustąpiły miejsca kompleksom umysłowo - umiejętnościowym. Dotarło, że kariera modelki Starszej Pani po 30 pisana raczej nie jest, więc zamiast ujędrniania tyłka postanowiłam przystąpić do ujędrniania umysłu (spokojnie, pośladków nie pozostawiłam zupełnie samym sobie;)).

3. Zaprzyjaźniłam się z najbliższymi, przestałam im nadskakiwać, matkować, niańczyć. Uznałam że są to na tyle duzi chłopcy (zwłaszcza ten najstarszy), że spokojnie poradzą sobie bez mojego stałego nadzoru, że korony z głów im nie spadną jak wystąpią w kreacjach z dnia poprzedniego, bo im mamusia nie popierze i nie poprasuje na zapas, że nie padną z głodu jak czasem na obiad zjedzą kanapki, zamówią pizzę czy posilą się w którymś z popularnych fast foodów, że może nie zaważy to na rozwoju najmłodszych gdy od czasu do czasu pooglądają mrożące krew w żyłach filmiki, których głównym wątkiem jest otwieranie jajek niespodzianek i oczekiwanie z niepokojem na to, cóż że się z tego jaja tym razem wykluje.


4. Nauczyłam się egoistycznie wykorzystywać każdy darowany mi czas wolny, a gdy czas wolny nie jest mi darowany dobrowolnie – skutecznie go egzekwować.

5. Odseparowałam się, albo przynajmniej ograniczyłam kontakty z ludźmi, którzy sprawiali, że stawałam się zołzą, którzy działali mi na nerwy samym swoim jestestwem … , którzy wysysali ze mnie energię – tę dobrą energię, ładując we mnie porządną dawkę wredoty ...

…. i przybiłam piątka z tą Starszą Panią po 30, mówiąc nieskromnie „Fajna z Ciebie babka, nie schrzań tego!”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...